Całkowicie spersonalizowane wypieki, czyli efektowne ozdoby do tortu

Samodzielne wykonanie efektownego tortu dla miłośników takich kulinarnych wyzwań nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie ozdoby do tortu, które w zależności od preferencji mogą mieć bardzo różną postać.

Masy cukrowe i barwniki

Każdy tort musi przede wszystkim charakteryzować się pięknymi kolorami. Choć uniwersalna biel lub delikatny róż sprawdzają się bardzo dobrze, to zdarzają się sytuacje, gdy wypiek musi być w zdecydowanie innym kolorze.

Do tego celu najlepiej sprawdzą się specjalne barwniki spożywcze, które mogą mieć bardzo różną postać, np. proszku lub żelu, a także specjalna, plastyczna masa cukrowa, która może służyć zarówno do powlekania całej powierzchni, jak i wycinania lub formowania dowolnych kształtów.

Inne efektowne dodatki

Wśród ozdób do tortu można także zdecydować się na wyszukane lub śmieszne toppery, które z powodzeniem dobierze się do każdej okoliczności. Podobną funkcję pełnią specjalne opłatki z ulubionymi bajkowymi postaciami dzieci.

Gotowe kwiaty, płatki, listki oraz wszelkiego rodzaju kolorowe posypki to również niezbędne dodatki do każdego tortu. Do wykończenia przydadzą się kolorowe pisaki oraz oczywiście świeczki w dowolnych kształtach, których nie może zabraknąć przede wszystkim na torcie urodzinowym.

Ozdoby do tortów dostępne na stronie sklepu Polmarkus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *