Całkowicie spersonalizowane wypieki, czyli efektowne ozdoby do tortu

Samodzielne wykonanie efektownego tortu dla miłośników takich kulinarnych wyzwań nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie ozdoby do tortu, które w zależności od preferencji mogą mieć bardzo różną postać.

Masy cukrowe i barwniki

Każdy tort musi przede wszystkim charakteryzować się pięknymi kolorami. Choć uniwersalna biel lub delikatny róż sprawdzają się bardzo dobrze, to zdarzają się sytuacje, gdy wypiek musi być w zdecydowanie innym kolorze.

Do tego celu najlepiej sprawdzą się specjalne barwniki spożywcze, które mogą mieć bardzo różną postać, np. proszku lub żelu, a także specjalna, plastyczna masa cukrowa, która może służyć zarówno do powlekania całej powierzchni, jak i wycinania lub formowania dowolnych kształtów.

Inne efektowne dodatki

Wśród ozdób do tortu można także zdecydować się na wyszukane lub śmieszne toppery, które z powodzeniem dobierze się do każdej okoliczności. Podobną funkcję pełnią specjalne opłatki z ulubionymi bajkowymi postaciami dzieci.

Gotowe kwiaty, płatki, listki oraz wszelkiego rodzaju kolorowe posypki to również niezbędne dodatki do każdego tortu. Do wykończenia przydadzą się kolorowe pisaki oraz oczywiście świeczki w dowolnych kształtach, których nie może zabraknąć przede wszystkim na torcie urodzinowym.

Ozdoby do tortów dostępne na stronie sklepu Polmarkus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *